Jak dbać o siebie jeżdżąc rowerem?

Jak się ubrać na rower? Jak często pić podczas jazdy? Jak jeść, żeby dostarczać energii? Jak rower wpływa na zdrowie człowieka? O tym i wiele więcej dowiesz się z naszych poradników o zdrowiu i kondycji rowerzystów.

 • Czy rowerzyści żyją dłużej?
  Czy wiesz, że dzięki lepszemu stanowi zdrowia, choroby cywilizacyjne częściej omijają rowerzystów? Ryzyko śmierci rowerzystów w porównaniu z osobami niejeżdżącymi rowerem jest mniejsze o: 24% w przypadku zachorowań na choroby krążenia, 20% w przypadku zagrożeń przedwczesną śmiercią, 16% w przypadku zachorowań na nowotwory.
 • Co jeść jeżdżąc rowerem?
  Jazda rowerem to wysiłek fizyczny, nawet przy spokojnej jeździe. Zadbaj, żeby organizmowi nie zabrakło energii na trasie. Zwłaszcza w krytycznym momencie. Zobacz jak prawidłowo dostarczać energii? ● 3-4 godz. przed jeżdżeniem zjedz pełen posiłek (spaghetti, kurczak z ryżem).● 1-2 godz. przed jeżdżeniem zjedz przekąskę (jogurt, baton)● Parę minut przed wyjazdem – produkty płynne.● W trakcie … Czytaj więcej.
 • Jak się nawadniać jeżdżąc rowerem?
  Ciało ludzkie składa się w 60-70% z wody. Woda jest niezbędna do podtrzymania procesów życiowych. Chłodzi również nasz organizm, by się nie przegrzał. Elektrolity w wodzie – sód, chlor, potas, wapń i magnez, biorą udział w ważnych procesach w organizmie, dlatego optymalne nawodnienie podczas jazdy rowerem jest niezbędne. Zapotrzebowanie na wodę zależy m.in. od: wieku, … Czytaj więcej.
 • Jak się ubrać na rower?
  Czy wystarczy na rower ubrać się na luzie, a specjalne stroje rowerowe to tylko szpan i niepotrzebny zbytek? Niekoniecznie. Dzięki specjalnym strojom rowerowym będzie Tobie wygodniej, zdrowiej i bezpieczniej. Nie jeździj w ciuchach z bawełny. Bawełniany t-shirt nasiąka potem i pod wpływem wiatru, błyskawicznie wychładza organizm. Korzystaj z profesjonalnych strojów rowerowych. Używaj spodenek “z pieluchą”, … Czytaj więcej.