Aktywność sportowa

Nasza domena to przede wszystkim turystyka rowerowa. Jednak od czasu do czasu ciągnie nas w inne obszary: sport (nie tylko na dwóch kołach), rekreacja i turystyka nie-rowerowa. Zobaczcie, jak aktywnie spędzamy wolny czas – jeśli nie kręcimy po okolicy na naszych maszynach

Maraton MTB Wiórek

Nie mamy wielkiego doświadczenia w zawodach rowerowych typu MTB. Kilka lat temu kilka edycji maratonów zaliczył Sebush – w cyklach Gogol i Solid. Ostatnio ścigali się stali bywalcy zakręconych rajdów: Darek i Eryk – którzy poznali już wcześniej uroki MTB Wiórek. Czyli ostatniego w Wielkopolsce wyścigu, kończącego jesienią sezon MTB. W 2021 roku po raz pierwszy wystartowała oficjalna reprezentacja Zakręconych Plewisk: na dystansie 21 km Kuba i Sebush. Jako reprezentacja jechali także Eryk (21 km) i Darek (42 km). W 2022 roku planowana jest powtórka, pewnie już w większym gronie. A może i rozpoznanie bojem maratonów MTB Gogol i Solid.


Siatko-rower

Pomysł zorganizowania rajdu rowerowego, zakończonego meczem siatkówki to dość nowatorskie przedsięwzięcie. Zakręcone Plewiska połączyły dwie dyscypliny sportu podczas jednego wydarzenia. Mecz siatkówki jaki rozegraliśmy z przedstawicielami gminy Komorniki z pewnością przejdzie do historii, bo emocji i woli walki w nim nie brakowało. Mamy nadzieję, że takie mecze staną się regularną atrakcją organizowanych przez nas rajdów.

Rowerowe kajakowanie

Rowerowe kajakowanie to kolejne wydarzenie łączące dwie dyscypliny sportu. Impreza organizowana nad Jeziorem Chomęcickim sprawia, że wyeksploatowane nogi mogą trochę odpocząć, a ich rolę na wodzie przejmują ręce. Poza niewątpliwym relaksem jaki gwarantuje nam kajak, organizatorzy wydarzenia zapewniają też przestrzeń do rywalizacji. Nie będziemy się chwalić, ale byliśmy najlepsi w wyścigu na krótkim dystansie! Chyba to wydarzenie wpiszemy na stałe do naszego kalendarza.

Indoor cycling

Indoor cycling to nasza ulubiona aktywność, szczególnie w okresie kiedy z mniejszą częstotliwością używamy naszych maszyn. Zakręcone Plewiska zapewniają członkom grupy treningi indoor cycling pod okiem profesjonalnej instruktorki – Kasi. Nasze cotygodniowe spotkania z pewnością poprawiają kondycję i przygotowują uczestników grupy do jeszcze większych wyzwań związanych z przemierzaniem bardziej wymagających tras.