Jak wybrać najlepszy rower dla siebie?

Jaki typ roweru jest dla nas najlepszy? Jak dobrać ramę do wzrostu? Czy im więcej przerzutek, tym lepiej? Który kształt kierownicy najbardziej pasuje? Jakie siodełko najwygodniejsze? O tym i wiele więcej dowiesz się z naszych poradników dla rowerzystów wymieniających i doposażających swoje maszyny.

 • Polscy producenci rowerów
  W Polsce produkuje się około 1,2 mln rowerów rocznie. To daje nam 4. miejsce na liście największych producentów w Unii Europejskiej. Większość producentów jednośladów w naszym kraju projektuje je, ale ramy i inne elementy do nich zamawia w fabrykach na wschodzie. Następnie w Polsce dokonywany jest ostateczny ich montaż. Poniżej znajdziecie listę wybranych polskich producentów … Czytaj więcej.
 • A może trail?
  W gamie modeli producentów rowerów pojawia się coraz więcej modeli rowerów MTB typu trail (w tłumaczeniu z angielskiego „szlak”), które są idealnym kompromisem pomiędzy wyścigowymi modelami XC, a wyczynowymi maszynami enduro. Dlaczego szlakowe rowery górskie? Bo są bardziej uniwersalne i doskonale nadają się do zabawy na leśnych i górskich trasach. Żaden inny typ roweru nie … Czytaj więcej.
 • Czy warto kupić rower elektryczny?
  Elektryczna rewolucja już się zaczęła i wielu rowerzystów przesiada się na jednoślad wspomagany prądem. Czy dynamicznie rosnący nowy trend wyprze tradycyjne (nasze ulubione) rowery? Sprawdź zalety i wady roweru elektrycznego. ROWER ELEKTRYCZNY (e-rower)Zalety● Rowery elektryczne to pojazdy, gdzie praca mięśni rowerzysty wspomagana jest silnikiem elektrycznym zasilanym z wbudowanego w rower akumulatora.● Dzięki temu można pokonać … Czytaj więcej.
 • Czy warto kupić rower gravelowy?
  Rower gravelowy ma swoje korzenie w USA. Popularna szutrówka umożliwia sprawną jazdę po wielu rodzajach nawierzchni podczas jednego rowerowego wypadu. Sprawdź zalety i wady roweru gravelowego. ROWER GRAVELOWYZalety● Rower gravelowy? Jest “modny”.● Jeśli szukasz „uterenowionej szosy”, to jest idealne rozwiązanie. Dla amatora, bez wielkich sportowych ambicji, będzie świetnym kompromisem● Mówiąc w skrócie, gravele, to odpowiedniki … Czytaj więcej.
 • Czy warto kupić rower szosowy?
  Rower szosowy, czyli popularna kolarka, to sprzęt przeznaczony do szybkiej jazdy. Jeśli zamierzasz się ścigać i uprawiać kolarstwo szosowe, to maszyna idealna dla Ciebie. Sprawdź zalety i wady roweru szosowego. ROWER SZOSOWYZalety● Rower szosowy to przede wszystkim maszyna do uprawiania sportu wyczynowego, jakim jest kolarstwo szosowe● Jest bardzo szybki, dzięki wadze i cienkim oponom, ograniczonym … Czytaj więcej.
 • Czy warto kupić rower MTB?
  Rower górski (MTB) to chyba najbardziej popularny rower. Jest to rower, który sprawdza się w najtrudniejszych warunkach, szczególnie na górskich ścieżkach, leśnych szlakach i torach przeszkód. Sprawdź zalety i wady roweru MTB. ROWER MTB = Mountain Terrain Bike (“góral”)Zalety● Klasyczne rowery MTB mogą spisywać się w naprawdę różnorodnych warunkach, oferując komfort jazdy zarówno po szosie, … Czytaj więcej.
 • Czy warto kupić rower trekkingowy?
  Rower trekkingowy, zwany też turystycznym, doskonale poradzi sobie na asfaltowej nawierzchni, jak i na ubitym, ziemnym terenie. Jego budowa sprawia, że Twój kręgosłup nie będzie odczuwał dolegliwości, co umożliwi wygodną jazdę przez wiele godzin. Sprawdź zalety i wady roweru trekkingowego. ROWER TREKKINGOWYZalety● Zaletą rowerów trekkingowych jest ich wygoda.● Konstrukcja ramy pozwala na utrzymanie wyprostowanej pozycji, … Czytaj więcej.
 • Czy warto kupić rower miejski?
  Rower miejski to przede wszystkim sprzęt dla osób poruszających się utwardzonymi trasami – drogami dla rowerów z masy bitumicznej czy kostki brukowej. Sprawdź zalety i wady roweru miejskiego. Zalety Rowery miejskie mają bardzo wygodne, szerokie siodełka. Przejechanie 10 – 20 km po mieście nie kończy się bólem pupy. Niska rama, dzięki której łatwo się wsiada. … Czytaj więcej.
 • Jakie są rodzaje rowerów?
  PODSTAWOWE RODZAJE ROWERÓW: 1. Rowery MTB (górskie)  ATB (all terrain bike) – łączy w sobie cechy roweru górskiego i trekkingowego Trail – zbliżony do roweru enduro MTB XC – rower do agresywnej jazdy w terenie Enduro – rower, który daje sobie radę w każdym terenie DH – rower zjazdowy 2. Rowery szosowe Rower szosowy typu … Czytaj więcej.