Jakie są zalety jazdy rowerem?

Ile można zyskać finansowo jeżdżąc do pracy lub szkoły rowerem? Co zyskuje nasza planeta dzięki rosnącej liczbie rowerzystów? Jak rowerowanie wpływa na nasze zdrowie i życie? O tym i wiele więcej dowiesz się z naszych poradników dla szukających motywacji do jazdy rowerem.

 • Jazda nocą. Czy warto?
  Jazda rowerem nocą to niewątpliwie duże wyzwanie, a jednocześnie bardzo ekscytujące przeżycie. Trzeba pamiętać o zagrożeniach jakie mogą wystąpić po zmroku i o zachowaniu szczególnego bezpieczeństwa. Nie pozwól jednak, aby ciemność Cię zniechęciła. Jednocześnie pamiętaj, że wyjazd na rower w pojedynkę w nocy nie jest dobrym rozwiązaniem. Jazda po zmroku, szczególnie z grupą rowerzystów, ma … Czytaj więcej.
 • Jak rowerzysta wpływa na ochronę środowiska?
  Rowerzyści są ekologiczni. W dzisiejszych czasach to ważna cecha, a rower to idealny środek transportu, który sprzyja środowisku. Czy wiesz, że jeśli zamiast autem, do pracy oddalonej o 5 km będziesz dojeżdżać rowerem, zmniejszysz: prawie o tonę rocznie emisję dwutlenku węgla (CO2) do atmosfery, emisję pyłów i tlenków azotu, zużycie paliw nieodnawialnych, zużycie nawierzchni dróg … Czytaj więcej.
 • Jak jazda rowerem wpływa na zdrowie?
  Rowerzyści są zdrowsi – to udowodnione naukowo. Są również szczęśliwsi, dzięki związkom chemicznym dostarczanym do mózgu podczas wysiłku fizycznego. Czy wiesz, że dojeżdżając rowerem do pracy/szkoły oddalonej o pół godziny jazdy:● spalisz minimum 300 kalorii, czyli tyle, co porcja frytek albo pół tabliczki czekolady,● rozwiniesz mięśnie nóg (łydki, dwugłowy i czworogłowy uda), pośladków, brzucha, grzbietu, … Czytaj więcej.
 • Ile można zyskać finansowo jeżdżąc rowerem?
  Czy wiedziałeś, że jazda rowerem wpływa pozytywnie na Twoje finanse? Tak to prawda, rowerzyści mają więcej pieniędzy. Czy wiesz, że zamieniając samochód na rower, na dojazd do pracy 5 km,  zaoszczędzisz na paliwie przynajmniej: 4 zł dziennie, 80 zł w miesiącu, 4200 zł w roku. Jeszcze więcej zaoszczędzisz, jeśli odległość jest większa. Do tego dochodzą … Czytaj więcej.