Aktywność społeczna

Czujemy się częścią społeczności lokalnej Plewisk, gminy Komorniki, całej aglomeracji poznańskiej, Powiatu Poznańskiego i Wielkopolski. Dużo dostajemy od Was serdeczności i staramy się zrewanżować. Sami organizujemy akcje społeczne i wspieramy różne działania na rzecz dobra wspólnego

Zakręcone Mikołaje

W grudniu 2021 zorganizowaliśmy korowód „Zakręconych Mikołajów”. Kilkuset mieszkańców Plewisk zaangażowało się w naszą akcję „Zakręcone Mikołaje”. Rodzice wraz ze swoimi dzieciakami przyszli w każdą z dziewięciu lokalizacji, jaką przygotowaliśmy na rowerowym, świątecznym szlaku. Rozdaliśmy w sumie ponad ćwierć tysiąca prezentów. Szczególne podziękowania dla Ani i Agnieszki, które mocno zaangażowały się w akcję, a także Rafała i Marcina z synem, którzy dołączyli do mikołajkowej trasy. Osobne wyrazy szacunku dla instytucji, które wraz z rowerzystami z Zakręconych Plewisk ufundowały prezenty – sołectwa Plewisk, GOSiR Komorniki i GOK Komorniki.


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W styczniu 2022 kręciliśmy rowerowo wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dziękujemy. Jesteście wielcy. „Nasza” wolontariuszka Alicja uzbierała podczas XXX WOŚP 4719,83 zł i 87,10€. To znaczy, że wspólnie uzbieraliśmy największa puszkę w sztabie Komorniki. Mamy nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej i pomożemy jeszcze bardziej. Dziękujemy ekipie Alicji i wszystkim, którzy w to zimno i wiatr dołączyli do nas i pomagali dzieciom. I w „naszej” puszce i we wszystkich innych.